Recenzje na żywo na całym świecie

15 Analityk ceny złota mogą zatrzymać się na tych poziomach w przyszłym tygodniu

15 Analityk cen złota może się zatrzymać

Według analityków z Wall Street, którzy wzięli udział w ankiecie, nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą ceny złota w tym tygodniu. Nastrój analityków z Wall Street jest niezwykle niejednoznaczny. Z tego powodu uważa się, że inwestorzy w złoto powinni być przygotowani na zmienność rynku, która ma wzrosnąć w najbliższej przyszłości. Oto szczegóły ankiety i ogólne oczekiwania rynku metali szlachetnych…

Według analityków z Wall Street ceny złota nie mają określonego kierunku

Według ankiety, w której uwzględniono perspektywę Wall Street i ogólnie prywatnych inwestorów, opcje „byczy, niedźwiedzia i neutralnego” na Wall Street w tym tygodniu były takie same. Jednak inwestorzy prywatni, czyli „inwestorzy z głównych ulic”, pozostawali przytłaczająco optymistyczni. W tym tygodniu 15 analityków z Wall Street wzięło udział w ankiecie Kitco dotyczącej złota. Ale sondaż pokazał trójstronny remis. Każdy scenariusz przedstawiający „byczy, niedźwiedzi i neutralny” otrzymał pięć głosów.

W głosowaniu online przy Main Street w tej społeczności oddano łącznie 1527 głosów. Spośród nich 1024 osoby, czyli 67%, spodziewało się, że ceny złota wzrosną w przyszłym tygodniu. Oraz 304 osoby, tj. 20 procent uczestników stwierdziło, że złota będzie mniej; 199 wyborców, czyli 13%, pozostało neutralnych. W tym tygodniu frekwencja w ankiecie była najwyższa od połowy czerwca, kiedy załamał się rynek złota.

Jaki może być powód mieszanych uczuć?

Analitycy twierdzą, że nie dziwi mieszane uczucia, gdy ceny spadły do 1800 USD po tym, jak prezydent USA Biden ogłosił, że nominował Jerome'a Powella na szefa Fed. Gdy złoto wyłoniło się po fundamentalnie burzliwym tygodniu, rynki odebrały atak Bidena jako sygnał do zacieśnienia rynku pieniężnego. Kryptocoina. com, ceny złota spadły do najniższego poziomu od 3 tygodni.

Jednak ceny wzrosły powyżej 1800 USD na początku weekendu, ponieważ nowe obawy związane z wybuchem COVID-19 ponownie spowodowały wzrost cen metalu szlachetnego. Bezpieczna inwestycja. Wielu analityków uważa, że sprzedaż złota na początku tygodnia była zawyżona. Niektórzy analitycy twierdzą, że chociaż Powell nie jest postrzegany jako tak skuteczny jak inny kandydat, Lael Brainard, nie był w żaden sposób twardy.

Ceny złota rosną w związku z nowymi problemami związanymi z koronawirusem

„Sytuacja finansowa Jerome'a Powella nie jest napięta, a wyprzedaż na rynku po ogłoszeniu jego ponownego mianowania na szefa Fed była po prostu śmieszna” – powiedział Adrian Day, szef działu zarządzania majątkiem. Colin Cheshinsky, główny strateg rynkowy w SIA Wealth Management, spodziewa się, że ceny złota wzrosną w przyszłym tygodniu, ponieważ rynki będą nadal reagować na nowy szczep wirusa COVID-19 z Izraela w RPA.

Pojawienie się nowego wariantu COVID dziś rano zaniepokoiło inwestorów i pobudziło ucieczkę kapitału do klasycznych portów, takich jak złoto. Ceny ropy naftowej i miedzi spadają, więc inflacja surowców może się zmniejszyć. Baza złota ostatnio wzrosła, ale przyczyny wydają się zmieniać.

Z drugiej strony niektórzy analitycy twierdzą, że niedawna wyprzedaż spowodowała znaczne szkody na wykresach, którymi należy się zająć. Ole Hansen, szef strategii surowcowej w Saxo Bank, powiedział, że pozostanie neutralny w kwestii złota, chyba że ceny wzrosną powyżej 1835 USD. Dodał, że słabość srebra i platyny nie wróży dobrze złotemu w przyszłym tygodniu.

Niektórzy analitycy spodziewają się krótkoterminowego spadku

Mark Chandler, dyrektor zarządzający Bannockburn Global Forex, powiedział, że spodziewa się krótkoterminowego spadku cen, ponieważ obawy o COVID-19 pomogły rynkowi złota zmniejszyć straty. Analityk użył następujących terminów:

Złoty odłamek zablokował ścieżkę z 1816 roku, godnego odwrotu. Dopóki to się utrzyma, mniej popieram wzrost stóp procentowych lub ogólną wyprzedaż towarów. Spodziewam się wzmocnienia w wysokości około 1776 USD.

Na żywo. com, szef strategii walutowej Adam Button, wyraził zaniepokojenie możliwością dalszego zacieśniania polityki wobec amerykańskich banków centralnych. Dodał, że rosnąca presja inflacyjna może zmusić Rezerwę Federalną do zaostrzenia polityki pieniężnej szybciej niż oczekiwano:

Kiedy gołębie (te z umiarkowaną polityką pieniężną) poruszają się razem z jastrzębiami (te z ostrą polityką pieniężną), złoto nie pasuje. Komentarze przewodniczącej Fed Mary Daly w [San Francisco] sugerują szybszy spadek FOMC. W końcu, pomimo tego, że jest to okazja do zakupu, teraz wzywamy do ostrożności.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
15 Analityk cen złota może się zatrzymać
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

15 Analityk cen złota może się zatrzymać
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

15 Analityk cen złota może się zatrzymać
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt