Recenzje na żywo na całym świecie

40 wskazowek na dobry poczatek na gieldzie. Część druga

40 wskazowek na dobry poczatek na gieldzie. Czesc druga

Kontynuujemy publikację porad i wskazówek ukształtowanych przez Nicolasa Bazara, które pomogą Ci rozpocząć inwestowanie na giełdzie. Poniższe wskazówki od 13 do 32 są dla traderów, a od 33 do 40 są dla inwestorów.

13. Unikaj akcji CAC 40 jako inwestor

Aby stać się niezależnym finansowo, trader powinien unikać akcji CAC 40, ponieważ najlepsze akcje gwarantują roczny zwrot w wysokości 15%, a najgorsze 3%. Osiągnięcie niezależności finansowej w takim tempie byłoby więc niemożliwe przed kwarantanną.

Indeks jest bardzo popularny we Francji, gdyż Francuzi wolą inwestować we francuskie spółki. Dla kogoś z kapitałem kilku milionów euro wybór może być uzasadniony, ale pomiędzy stopą zwrotu 5% z CAC 40 a 10% z papierów amerykańskich, drugi wybór jest oczywisty.

14. Daj pierwszeństwo amerykańskim akcjom

Rynek amerykański oferuje korzystne warunki inwestycyjne, zarówno pod względem wielkości, jak i stopy zwrotu. Rzeczywiście, na rynku amerykańskim bardzo łatwo jest dokonywać transakcji, w dodatku stopy zwrotu są tam wyższe, a w Europie nie da się osiągnąć miesięcznego zysku na poziomie 10%. Czasami wystarczy podążać za masami.

15. Zapomnij o planach oszczędnościowych (PEA)

Inwestowanie w plan oszczędnościowy w akcjach pozwala zaoszczędzić na podatkach, pod warunkiem, że inwestycja jest w Europie. Inwestor może zainwestować w PEA, aby uzyskać 5% zwrotu dzięki oszczędnościom podatkowym lub zarobić 10% każdego miesiąca. Dla osób, które chcą osiągnąć niezależność finansową, druga opcja jest oczywista.

16. Odrzuć analizę fundamentalną

Dla księgowego z wykształceniem uniwersyteckim, który jest przyzwyczajony do studiowania sprawozdań finansowych, przepływów pieniężnych, zysków itp. może być zbyt chętny do analizy fundamentalnej, ponieważ postrzega akcje jako część firmy i jest całkowicie normalne, że należy przyjrzeć się fundamentom przed zainwestowaniem w tę firmę.

Niestety, takie podejście, nawet jeśli jest właściwe, nie nadaje się do handlu krótkoterminowego. Lepiej jest nauczyć się identyfikować trendy poprzez śledzenie analizy technicznej. To podejście pozwala wykryć początek wzrostu, aby złożyć zlecenie kupna i sprzedaży na końcu tego trendu. W zasadzie można przejść od 10% rocznie do 10% miesięcznie.

17. Wybierz analizę techniczną

Analiza techniczna to badanie trendów w celu zidentyfikowania potencjalnych zmian i wykorzystania ich. Stosuje się wiele wskaźników, w tym Ichimoku Kinko Hyo, który jest jednym z najbardziej popularnych. Jednak każdy może wybrać wskaźniki lub współczynniki, które najbardziej mu odpowiadają.

18. Daj pierwszeństwo jednostce czasu w ciągu dnia

Zazwyczaj analiza techniczna wykresy ceny odpowiadające minutę, godzinę, dzień, itp. Można śledzić trendy 10 minut, 10 godzin lub 10 dni. Dla uzyskanych wyników odpowiadają one 0,1% dla 10 minut, 1% dla 10 godzin i 10% dla 10 dni.

Dla bardzo aktywnego tradera może on próbować osiągnąć zysk 0,1% w ciągu kilku minut, podczas gdy dla mniej aktywnego tradera może on próbować zarobić 10% w ciągu kilku miesięcy. Zaleca się jednak skupienie na dziennej jednostce czasu, aby uzyskać 10% w kilka dni dla lepszego stosunku czasu do zwrotu.

19. Unikaj częstych kontroli giełdowych

Wybierając dzienną jednostkę czasu, trader może zobaczyć trend, który będzie wyznaczał kolejne dni. Nie ma więc raczej potrzeby bardzo częstego konsultowania się z giełdą. Nie jest to wskazane, ponieważ może przynieść skutek odwrotny do zamierzonego, w postaci pokusy sprzedaży swoich papierów wartościowych przy najmniejszym odchyleniu w dół.

Dla tych, którzy chcą pracować na rynku amerykańskim, otwarcie następuje o 15.30, a zamknięcie o 22.00. Aby śledzić zmiany, wystarczy śledzić rynek na otwarciu, w połowie sesji około 18:00 i na koniec dnia około 21:00. Takie podejście jest proste i skuteczne, szczególnie dla pracownika, który chce stać się niezależny finansowo.

Dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu, można zasięgnąć opinii na temat giełdy między godziną 18:00 a 19:00. Z telefonu komórkowego można obejrzeć zmiany cen 5 lub 6 akcji w portfelu, a czynność ta zajmuje tylko pięć minut.

20. Giełda to 5% strategii i 95% psychologii

Oczywiście, trader musi wdrożyć strategię i egzekwować ją, aby uzyskać pożądane wyniki. Trzeba powiedzieć, że nie zawsze da się przewidzieć zmiany cen.

Może to być źródłem niepokoju i strachu dla wielu osób. To właśnie powstrzymuje niektórych, którzy nie podejmują działań, gdy wszystkie wskaźniki są zielone. W tego typu zakwaterowaniu kluczową rolę odgrywają efekty psychologiczne.

21. Przetestuj nowe podejście handlując na papierze przez miesiąc.

Aby poradzić sobie ze strachem, lepiej nie inwestować własnych pieniędzy. Rozsądniej będzie śledzić cenione akcje przez miesiąc, notując wszystkie szczegóły na ich temat.

W przypadku utraty wirtualnych pieniędzy będzie to okazja do zrozumienia przyczyny tej straty. Jeśli miesiąc to za mało, lepiej kontynuować do momentu, gdy będzie się gotowym.

22. Uważaj na symulatory online.

Większość początkujących próbuje przejść symulatory lub stworzyć wirtualne portfele. Ta metoda może być używana do nauki i popełniania błędów bez ryzykowania swoich pieniędzy. Ale inwestowanie wirtualnych pieniędzy to nie to samo, co inwestowanie prawdziwych pieniędzy.

Przygotowanie pomaga, ale nie jest gwarancją dobrej inwestycji. Zawsze istnieje wszechobecne ryzyko i ze swoim udziałem wątpliwości i niepewność. Inwestowanie na giełdzie to 1% metody i 99% dyscypliny.

Znamienna jest reakcja tradera, kiedy spienięża swoją pierwszą stratę w wysokości 10 lub 20%. Zazwyczaj jest to panika, a on próbuje rozliczyć swoje straty tuż przed odzyskaniem ceny. Zwątpienie dominuje zwłaszcza, gdy zainwestowana kwota jest znaczna. To właśnie tego psychologicznego aspektu brakuje w przypadku zarządzania wirtualnym portfelem.

23. Zacznij od małych inwestycji

Zaczynając na giełdzie należy testować, eksperymentować, popełniać błędy i uczyć się. Mało ważne jest, aby zainwestować niewielką kwotę w złą inwestycję. Jest to okazja do nauki na błędach i wdrożenia sprawdzonej metody.

Wtedy można umieścić większe kwoty i zarabiać więcej pieniędzy na giełdzie w bardziej zrównoważony sposób. Nie jest wymagana żadna minimalna kwota, aby rozpocząć inwestowanie na giełdzie. Ale jeśli dana osoba nie ma 300 euro na początek, to lepiej, żeby unikała giełdy.

24. Korzystaj z najbardziej aktualnych narzędzi

Możesz użyć Tradingview, Stockcharts i Prorealtime do analizy wykresów. Ponieważ poprzez Finviz możesz znaleźć akcje ze znacznym potencjałem.

25. Nie inwestuj wszystkich swoich pieniędzy na raz

Po zrobieniu jego papierowego handlu przez miesiąc lub więcej, jeśli to konieczne, nadszedł czas, aby zacząć od umieszczenia małej kwoty, najlepiej 1000 euro.

Raczej nie warto ryzykować wszystkich swoich pieniędzy. Jest to sposób na przetestowanie efektu psychologicznego i stopniowe posuwanie się do przodu w ciągu jednego lub dwóch miesięcy, tym razem testując prawdziwe pieniądze, a nie wirtualne. Nie ma co się spieszyć nie będąc w 200% gotowym.

26. Bądź przygotowany na utratę pieniędzy.

Potwierdzony trader wygrywa 80% czasu i traci 20% czasu. Więc musisz być przygotowany na straty podczas inwestowania na giełdzie. Ale celem jest wygrywanie częściej niż przegrywanie, i aby wygrane znacznie przewyższały straty.

27. Uznaj zainwestowaną kwotę za straconą

Takie podejście pozwala być psychicznie przygotowanym na stratę w każdym momencie, zwłaszcza na początku.

Nauka poprzez szkolenia i książki nie chroni przed błędami, ponieważ początkujący będzie popełniał błędy, aby później uczyć się i rozwijać swoją strategię. Nie chodzi o unikanie błędów, tylko o uczenie się na błędach.

Pierwsze inwestycje to testy, mądrze byłoby podjąć pewne ryzyko, spróbować różnych metod i zobaczyć, czy dane podejście się sprawdzi. Tylko w ten sposób można określić najlepszą metodę, która będzie działać. Z czasem każdy rok będzie lepszy od poprzedniego.

28. Unikaj inwestowania wbrew trendowi

Dla tradera, który inwestuje na giełdzie amerykańskiej, może on zawsze mieć oko na rynki europejskie, które otwierają się wcześniej. W ten sposób może on uzyskać wgląd w rynek amerykański, obserwując rynek europejski.

Rzeczywiście, gdy CAC40 zyska 3 punkty, otwarcie giełd amerykańskich gwałtownie wzrośnie, a gdy indeks paryski straci 3 punkty, będzie z niedowierzaniem.

Ważne jest, aby nigdy nie inwestować wbrew trendowi. Gdy ten ostatni nie działa, lepiej nie podejmować lekkomyślnego ryzyka.

29. Dywersyfikacja portfela.

Postawienie na jedną akcję sprawi, że wszystko się zmieni. Rzeczywiście, kiedy ta akcja traci 20% swojej wartości, cały portfel traci 20%. A żeby znaleźć pewną równowagę, po tym wspomniana akcja musi zyskać 25%. Bardzo zalecane jest, aby nigdy nie mieć więcej niż 10% swoich pieniędzy w jednej pozycji.

30. Zapewnij zlecenie stop loss.

Zawsze posiadanie zlecenia stop loss lub stop loss ma ogromne znaczenie. Najrozsądniej byłoby umieścić takie zlecenie na poziomie 50% swojego celu.

Jeśli inwestor kupuje papier wartościowy po 10 euro, a jego cel zarobkowy to 12 euro, czyli 20% zysku, zlecenie stop powinno być umieszczone na poziomie 9 euro, ponieważ 50% z 2 euro to 1 euro. W związku z tym, jeśli cena przekroczy poprzeczkę 12 euro, inwestor sprzedaje, otrzymując 20% zysk kapitałowy, ale jeśli cena spadnie poniżej 9 euro, sprzedaje ze stratą 1 euro.

31. Określenie punktu wyjścia

Dla każdej pozycji ważne jest, aby określić cel zysku, jak również limit straty.

W przypadku, na przykład, gdy inwestor otwiera pozycję po 10 euro, a cena akcji wzrasta do 11 euro, następnie 12, 13, 14, a nawet 15, a on nadal nie sprzedaje w nadziei, że cena wzrośnie jeszcze bardziej, możliwe jest, że w pewnym momencie cena spadnie do 9 euro. Ale przedsiębiorca upiera się, że nie sprzedaje w nadziei, że cena wróci do normy. Tylko kurs spada bardziej do 5, potem 3 i 1 euro.

Z drugiej strony, załóżmy, że po początkowej pozycji cena spada do 9 euro w oczekiwaniu na możliwy wzrost, trader utrzymuje swoją pozycję. Ale cena dalej spada do 8, 7, 6 i 5 euro.

Takie sytuacje są realne i w powijakach każdy trader może się z nimi spotkać. Jeśli trader respektuje swój cel zysku i swoje zlecenie stop, może przegapić akcję, która kontynuuje wzrost 5% czasu, ale w 95% przypadków uniknąłby utraty kapitału. Dlatego ważne jest, aby respektować swój cel zysku i swoje zlecenie stop, aby uniknąć dużych strat.

32. Regularnie wycofuj od 25 do 50% swoich zarobków.

Na giełdzie można osiągnąć szybkie zyski, ale można też stracić. Choć pieniądze są cały czas obecne na rachunku papierów wartościowych, to daleko im do wygranej.

Stąd konieczność regularnego wypłacania części wygranej. Inwestowanie na giełdzie może przynieść rozczarowanie, a wypłacanie jej zysków zawsze może być przyjemne.

33. Dywersyfikacja swoich inwestycji.

Wiadomo, że akcje wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, ale też z dobrymi zwrotami w długim okresie.

Ten rodzaj inwestycji jest bardzo zmienny, może stracić 10% jednego dnia, by zyskać następnego. Aby uniknąć efektu jo-jo w portfelu, warto inwestować w różne spółki i w różnych krajach. Nie powinniśmy się wahać przed dywersyfikacją obszarów, aby ograniczyć ryzyko. Inwestycje powinny uwzględniać cel i wiek danej osoby.

W związku z tym rodzaj akcji, na których zakup możemy sobie pozwolić w wieku 20 lat, nie jest taki sam jak w wieku 60 lat. Dywersyfikacja dotyczy również innych rodzajów aktywów, dlatego nie należy ograniczać się do akcji, ale inwestować swoje pieniądze w obligacje , towary i inne produkty finansowe.

34. Weź pod uwagę aspekt podatkowy

Aspekt podatkowy jest bardzo ważny, ponieważ wpływa na wydajność rynku akcji, zmniejszając o połowę osiągnięty zysk. Załóżmy, że osoba fizyczna inwestuje w akcje w Stanach Zjednoczonych za pomocą rachunku papierów wartościowych.

Zrealizowany zysk kapitałowy może być częścią dochodu podlegającego opodatkowaniu i podlegać podatkowi dochodowemu. Gdy dochód osiągnie 2 230 euro, zrealizowane zyski kapitałowe są opodatkowane w wysokości 30%. Należy również uwzględnić 15,5% składki społeczne, co daje łączny podatek w wysokości 45,5%. Istnieją jednak sposoby, aby inwestować na giełdzie bez płacenia podatków.

35. Wybierz inwestowanie w fundusze ETF

Zdecydowana większość inwestorów, prawie 90%, nie jest w stanie pokonać rynku, więc nasuwa się pytanie, jaki jest sens próbować go pokonać w dłuższej perspektywie. Lepiej jest za nim podążać.

Dlatego właśnie preferowane są ETF-y lub trackery. ETFy śledzą indeksy giełdowe takie jak CAC 40. Jeśli ten indeks giełdowy zyskuje jeden punkt, CAC 40 ETF również zyskuje 1%. I odwrotnie, jeśli indeks traci punkt, to CAC 40 ETF również traci punkt.

36. Mądrze dywersyfikuj swój portfel

ETF-y śledzą indeksy giełdowe, ale nie chodzi tylko o indeksy giełdowe, ale o inne, takie jak indeksy obligacji, indeksy towarowe, indeksy metali szlachetnych itp. Dywersyfikacja jest ważna w inwestowaniu na giełdzie, ponieważ pomaga chronić przed zmiennością i ryzykiem.

37. Bądź cierpliwy

Inwestowanie na giełdzie może być bardzo opłacalne tylko w długim okresie. Musisz być cierpliwy, ponieważ niemożliwe jest, aby stać się miliarderem w mniej niż 10 lat.

Rozumie się samo przez się, że wzbogacenie się poprzez giełdę jest możliwe, ale wymaga to dużej dyscypliny i regularności w inwestowaniu. Poznanie zasad gry zajmuje tylko 5 minut, ale opanowanie trybików wymaga więcej czasu.

38. Miej na uwadze zmiany na przestrzeni lat.

 Kiedy prognostycy ogłaszają, że takie a takie inwestycje będą miały roczną stopę zwrotu na poziomie 10%, niektórzy mogą myśleć, że będą one zapewniały 10% zwrotu każdego roku. Jednak tak nie jest.

Możliwe jest, że w jednym roku inwestycja przyniesie 23,44%, następnie w jednym roku -5,99%, a w jednym roku -3,12%. Stopy zwrotu zmieniają się z roku na rok. Inwestując długoterminowo, nie zmieniaj zdania po 6 miesiącach.

39. Używaj właściwych narzędzi

Musisz wybrać odpowiednie narzędzia, aby lepiej widzieć rynek i jego ewolucję w długim okresie. Wśród narzędzi, których możesz użyć do znalezienia najlepszych ETF-ów, są Morningstar i ETFDB.

Aby przetestować wirtualne portfele i nauczyć się całkowicie bezpiecznie inwestować na giełdzie, mądrze byłoby użyć Portofoliovizualiser, podczas gdy Stockopedia może być używana do samodzielnego wybierania akcji.

40. Weź udział w kursach.

Inwestowanie na giełdzie wymaga dobrego przygotowania ze strony inwestora, który w pierwszej kolejności powinien pomyśleć o edukacji.

Istnieją kursy i książki, dzięki którym można dowiedzieć się wszystkiego o inwestowaniu na giełdzie. Te szkolenia z zakresu finansów i rachunkowości nie pozwolą uniknąć błędów, ale trzeba się na nich uczyć, nie popełniać dwa razy tego samego błędu, a przede wszystkim nigdy się nie poddawać.

Szkolenia i nauka są dobre, ale najważniejsze jest zastosowanie tego, czego się nauczysz, inaczej jest to bezużyteczne. Na koniec powinieneś pamiętać, że giełda to 1% techniki i 99% dyscypliny.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
40 wskazowek na dobry poczatek na gieldzie. Czesc druga
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

40 wskazowek na dobry poczatek na gieldzie. Czesc druga
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

40 wskazowek na dobry poczatek na gieldzie. Czesc druga
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt