Recenzje na żywo na całym świecie

Akcje nieznacznie rosną w czwartek. Nasdaq odbija się po dwudniowych

Akcje nieznacznie rosną w czwartek

Akcje były mieszane w czwartek, gdy inwestorzy próbowali odzyskać trochę ziemi po masowej wyprzedaży technologii w poprzedniej sesji.

Dow Jones Industrial Average stracił zaledwie 4 punkty, czyli mniej niż 0,1 proc. S & P 500 wzrósł o 0,4 proc., a Nasdaq Composite o 0,4 proc. Nasdaq spadł o około 4% w stosunku do poprzednich dwóch sesji giełdowych.

Kilka akcji technologicznych kontynuowało swoje przesunięcie, ponieważ inwestorzy nadal obracali się z wysokimi nazwami wyceny. Tesla i Netflix spadły o około 1,7% każdy. Upadły również Apple i Amazon. Inne akcje megacap tech wzrosły jednak. Alfabet dodał około 1%, Platformy meta zyskały 4,4%.

"Inwestorzy starają się zawinąć głowy wokół tego, jak wygląda różne przywództwo: wszyscy byliśmy uwarunkowani, że technologia jest zwycięzcą przez cały dzień każdego dnia i tak nie będzie w tym roku", powiedziała Liz Young, dyrektor ds. strategii inwestycyjnej w SoFi. "Kończąc rok 2021, wciąż było wielu inwestorów, którzy mieli nadwagę NA tech. Jest to szansa, aby naprawdę upewnić się, że Twoje portfolio jest skonfigurowane tak, aby nie było nadmiernie narażone na wiatry" widziane przez high multiple tech.

Akcje wrażliwe na stopy procentowe zyskały dzień po minutach grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, które ujawniło, że bank centralny przygotowuje się do wycofania pomocy gospodarczej szybciej niż przewidywano. Urzędnicy dyskutowali o obniżeniu bilansu Fed w kolejnym kroku, który ma na celu odwrócenie jego łatwej polityki pieniężnej z czasów pandemii.

W czwartek inwestorzy trawili protokół, 10-letni zysk Skarbu Państwa wzrósł powyżej 1,75 proc., po zakończeniu ubiegłego roku na poziomie 1,51 proc.

Akcje Citi wzrosły o 3,5 proc., podczas gdy Wells Fargo, Fifth Third Bancorp i Regions Financial również odnotowały znaczne zyski.

Akcje energetyczne przyczyniły się do ożywienia rynku, ponieważ ceny ropy wzrosły o 2%. Diamondback Energy wspiął się o 4%, Devon Energy dodał 4%, A Halliburton zyskał 2,4%.

Plan Fed, aby zmniejszyć liczbę papierów wartościowych i hipotecznych papierów wartościowych, które posiada, wynika z faktu, że już zmniejsza swoje zakupy obligacji i ma podnieść stopy procentowe po zakończeniu stożka.

"Możemy zaobserwować ciągłą inflację w pierwszych miesiącach 2022 roku, ponieważ potrzeba czasu, aby decyzje Fed stały się rzeczywistością" - powiedział Rodrigo Vicuna, dyrektor finansowy Prime Trust. "To tempo podwyżek najbardziej dotyczy inwestorów. Jeśli tempo lub liczba podwyżek wzrośnie, aby oswoić inflację, może to mieć głębszy negatywny wpływ na ceny akcji, zwłaszcza w akcjach wrażliwych na stopy, takich jak tech.”

Akcje spadły w środę po opublikowaniu protokołu. Blue-chip Dow Jones Industrial Average zamknął się o 392,54 pkt, czyli o 1,07 proc., niżej po wcześniejszym pobiciu rekordu śróddziennego. S & P 500 spadł o 1,94 proc. Największy jednodniowy spadek od lutego odnotował NASDAQ o 3,34%.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Akcje nieznacznie rosną w czwartek
21 / 03 / 23

KIEDY ZACZĄĆ INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE?

Dla każdego, kto chce inwestować na giełdzie, jednym ze stałych pytań, które zadają jest to, ile pieniędzy mogą początkowo zainwestować na giełdzie.

Akcje nieznacznie rosną w czwartek
06 / 02 / 23

Jak opracować biznesplan. Wytyczne i kroki, które należy podjąć

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zarówno ekscytujące, jak i ryzykowne. Jeśli trafność pomysłu i projektu skłania Cię do ograniczenia ryzyka, to odpowiednie przygotowanie projektu jest również podstawowym elementem zapewniającym wszelkie szanse na sukces.

Akcje nieznacznie rosną w czwartek
16 / 01 / 23

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Agencja ds. Konkurencji zwraca się do Federalnego Sądu Apelacyjnego o uchylenie decyzji Sądu ds. Konkurencji odrzucającej jej pozew przeciwko przejęciu Shaw Communications przez Rogers Communications za 26 miliardów dolarów.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt