Recenzje na żywo na całym świecie

Akcje nieznacznie rosną w czwartek. Nasdaq odbija się po dwudniowych

Akcje nieznacznie rosną w czwartek

Akcje były mieszane w czwartek, gdy inwestorzy próbowali odzyskać trochę ziemi po masowej wyprzedaży technologii w poprzedniej sesji.

Dow Jones Industrial Average stracił zaledwie 4 punkty, czyli mniej niż 0,1 proc. S & P 500 wzrósł o 0,4 proc., a Nasdaq Composite o 0,4 proc. Nasdaq spadł o około 4% w stosunku do poprzednich dwóch sesji giełdowych.

Kilka akcji technologicznych kontynuowało swoje przesunięcie, ponieważ inwestorzy nadal obracali się z wysokimi nazwami wyceny. Tesla i Netflix spadły o około 1,7% każdy. Upadły również Apple i Amazon. Inne akcje megacap tech wzrosły jednak. Alfabet dodał około 1%, Platformy meta zyskały 4,4%.

"Inwestorzy starają się zawinąć głowy wokół tego, jak wygląda różne przywództwo: wszyscy byliśmy uwarunkowani, że technologia jest zwycięzcą przez cały dzień każdego dnia i tak nie będzie w tym roku", powiedziała Liz Young, dyrektor ds. strategii inwestycyjnej w SoFi. "Kończąc rok 2021, wciąż było wielu inwestorów, którzy mieli nadwagę NA tech. Jest to szansa, aby naprawdę upewnić się, że Twoje portfolio jest skonfigurowane tak, aby nie było nadmiernie narażone na wiatry" widziane przez high multiple tech.

Akcje wrażliwe na stopy procentowe zyskały dzień po minutach grudniowego posiedzenia Rezerwy Federalnej, które ujawniło, że bank centralny przygotowuje się do wycofania pomocy gospodarczej szybciej niż przewidywano. Urzędnicy dyskutowali o obniżeniu bilansu Fed w kolejnym kroku, który ma na celu odwrócenie jego łatwej polityki pieniężnej z czasów pandemii.

W czwartek inwestorzy trawili protokół, 10-letni zysk Skarbu Państwa wzrósł powyżej 1,75 proc., po zakończeniu ubiegłego roku na poziomie 1,51 proc.

Akcje Citi wzrosły o 3,5 proc., podczas gdy Wells Fargo, Fifth Third Bancorp i Regions Financial również odnotowały znaczne zyski.

Akcje energetyczne przyczyniły się do ożywienia rynku, ponieważ ceny ropy wzrosły o 2%. Diamondback Energy wspiął się o 4%, Devon Energy dodał 4%, A Halliburton zyskał 2,4%.

Plan Fed, aby zmniejszyć liczbę papierów wartościowych i hipotecznych papierów wartościowych, które posiada, wynika z faktu, że już zmniejsza swoje zakupy obligacji i ma podnieść stopy procentowe po zakończeniu stożka.

"Możemy zaobserwować ciągłą inflację w pierwszych miesiącach 2022 roku, ponieważ potrzeba czasu, aby decyzje Fed stały się rzeczywistością" - powiedział Rodrigo Vicuna, dyrektor finansowy Prime Trust. "To tempo podwyżek najbardziej dotyczy inwestorów. Jeśli tempo lub liczba podwyżek wzrośnie, aby oswoić inflację, może to mieć głębszy negatywny wpływ na ceny akcji, zwłaszcza w akcjach wrażliwych na stopy, takich jak tech.”

Akcje spadły w środę po opublikowaniu protokołu. Blue-chip Dow Jones Industrial Average zamknął się o 392,54 pkt, czyli o 1,07 proc., niżej po wcześniejszym pobiciu rekordu śróddziennego. S & P 500 spadł o 1,94 proc. Największy jednodniowy spadek od lutego odnotował NASDAQ o 3,34%.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Akcje nieznacznie rosną w czwartek
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

Akcje nieznacznie rosną w czwartek
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Akcje nieznacznie rosną w czwartek
12 / 12 / 23

CKB: Czy CKB to dobra inwestycja czy nie?

W tym artykule przyjrzymy się, czy CKB jest dobrą inwestycją, a także przyjrzymy się czynnikom, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnej.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt