Recenzje na żywo na całym świecie

BIDEN PODPISY DŁUGO CZEKANE ZAMÓWIENIE NA BADANIE KRYPTOWALUT I CYFROWEGO DOLARA

BIDEN PODPISANY CYFROWY ZAMÓWIENIE NA BADANIA W DOLARU

Prezydent Joe Biden formalnie podpisze w środę dekret, który kieruje agencjami, które przyjrzą się kryptowalutom i cyfrowej walucie banku centralnego (CBDC) oraz wypracują ogólnorządowe podejście do regulowania aktywów cyfrowych.

Długo oczekiwane rozporządzenie wykonawcze określa narodową politykę dotyczącą aktywów cyfrowych w zakresie priorytetów, takich jak ochrona konsumentów i inwestorów, stabilność finansowa, nielegalne finansowanie, utrzymanie wiodącej pozycji USA w globalnym systemie finansowym oraz włączenie finansowe.

Ten ruch był pierwotnie oczekiwany w zeszłym miesiącu, poinformowało wcześniej źródło Yahoo Finance, ale harmonogram został przesunięty z powodu trwającego kryzysu rosyjsko-ukraińskiego. Na początku środy Bitcoin (BTC-USD) i inne cyfrowe monety rosły w ślad za akcjami w niepewnym handlu.

„Musimy jasno powiedzieć, że wcześniejsze formy innowacji finansowych zaszkodziły amerykańskim rodzinom, jednocześnie czyniąc niewielką grupę bardzo bogatymi, co podkreśla potrzebę silnej ochrony konsumentów” – powiedział wysoki rangą urzędnik administracji.

Nakaz zleci Departamentowi Skarbu USA przygotowanie raportu z postępów w realizacji projektu. Ministerstwo Skarbu otrzymało zadanie przygotowania raportu na temat CBDK w porozumieniu z Departamentami Sprawiedliwości, Sprawiedliwości, Handlu, Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Biurem Zarządzania i Budżetu oraz Dyrektorem Wywiadu Narodowego w celu przeanalizowania, czy cyfrowy dolar jest ostrożną polityką dla USA.

Administracja rozważa wady i zalety CBRC, ponieważ Stany Zjednoczone dążą do utrzymania centralnej roli dolara w międzynarodowym globalnym systemie finansowym.

Biały Dom wspiera wysiłki Rezerwy Federalnej na rzecz badania celulozy i papieru. W styczniu Fed opublikował białą księgę analizującą zalety i wady emisji cyfrowego dolara, a bostoński Fed bada mechanizmy opracowywania cyfrowego dolara najbardziej odpowiedniego do wykorzystania w amerykańskiej gospodarce, jeśli urzędnicy zdecydują się na jego emisję.

Departament Sprawiedliwości ma również za zadanie ustalić, czy potrzebne jest nowe prawo do emisji CBDC, co Chiny już zrobiły ze swoim cyfrowym juanem. Prezes Fed Jay Powell powiedział, że Kongres będzie musiał upoważnić bank centralny do emisji takiego tokena.

„Chiny mogły być pierwszym dużym krajem uprzemysłowionym, który wprowadził na rynek cyfrowy juan CBDC, ale nie będzie ostatnim. Daleko od tego” – powiedział Nigel Green z grupy deVere.

„Rzeczywiście, wydaje się, że Stany Zjednoczone nadrabiają zaległości”, powiedział, nazywając waluty cyfrowe „nieuniknioną w coraz bardziej cyfrowym świecie, w którym żyjemy”.

Jednocześnie Biuro Polityki Naukowo-Technicznej przeprowadzi analizę technicznych aspektów CBDC i wspólnie z Agencją Ochrony Środowiska przeprowadzi analizę wpływu zasobów cyfrowych na środowisko.

Rozporządzenie nakazuje również sekretarz skarbu Janet Yellen, wraz z innymi agencjami, przygotowanie raportu na temat przyszłości pieniądza i systemów płatniczych, w tym potencjalnego wpływu na wzrost gospodarczy i finansowy, inkluzywność i bezpieczeństwo narodowe.

Ministerstwo Skarbu otrzymało również zadanie przygotowania raportu w porozumieniu z federalnymi organami nadzoru bankowego – wraz z FTC, SEC i CFTC – na temat środków, które należy podjąć w celu ochrony konsumentów, inwestorów i przedsiębiorstw. Ostatnio fala oszustw, kradzieży i cyberataków na aktywa kryptograficzne pozostawiła inwestorów na pastwę losu.

Rada Nadzoru Stabilności Finansowej (FSOC), ustanowiona w następstwie kryzysu finansowego z 2008 r. w celu monitorowania zagrożeń dla systemu, zostanie poproszona o zbadanie, jakie zagrożenia systemowe stanowią aktywa cyfrowe dla systemu finansowego, ze szczególnym uwzględnieniem uruchomień i co może zrobić, aby im zapobiec. Prezydencka Grupa Robocza ds. Rynków Finansowych poleciła już FSOC zbadanie ryzyka systemowego związanego ze stablecoinami.

Rząd będzie również pracował nad koordynacją regulacji kryptowalut na arenie międzynarodowej, aby zapobiegać lukom w nadzorze, egzekwować zgodność w różnych jurysdykcjach i chronić przed transgranicznym arbitrażem kryptograficznym.

Wyżsi urzędnicy administracji twierdzą, że brak międzynarodowej implementacji sieci i ram przeciwdziałających praniu pieniędzy jest największą luką w ekosystemie kryptowalut, z której korzystają przestępcy.

Chociaż istnieją podejrzenia, że kryptowaluty można wykorzystać do obejścia sankcji wobec Rosji, Biały Dom twierdzi, że kryptowaluty nie są akceptowalnym obejściem tych sankcji. Administracja kontynuuje działania, które rozpoczęły się przed rosyjską inwazją, w tym w zakresie egzekwowania prawa i istniejących uprawnień Skarbu Państwa, w ramach realizowanej od kilku miesięcy amerykańskiej strategii antytranskorporacyjnej.

EIS ma również na celu pobudzenie innowacji, konkurencyjności gospodarczej i przywództwa Stanów Zjednoczonych w globalnym systemie finansowym poprzez skierowanie Departamentu Handlu do wszechstronnej pracy rządy do stworzenia programu ramowego w celu poprawy konkurencyjności kryptowalut.

Kryptowaluty doświadczyły gwałtownego wzrostu, osiągając 3 biliony dolarów wartości rynkowej w listopadzie ubiegłego roku, w porównaniu z 14 miliardami dolarów zaledwie pięć lat wcześniej, ale niedawna zmienność w sektorze zmniejszyła tę liczbę do mniej niż 2 biliony dolarów. Ankiety pokazują, że około 16% dorosłych Amerykanów – około 40 milionów ludzi – zainwestowało, handlowało lub używało kryptowalut.

Badania potrwają średnio 90-180 dni. Po zakończeniu badań Ministerstwo Skarbu zbierze informacje, a następnie przedstawi zalecenia dotyczące dalszego postępowania.

Chociaż dekret prezydencki nie stanie się jeszcze prawdziwą polityką, jest to krok w kierunku wyjaśnienia branży kryptograficznej, która jest głodna zasad ruchu drogowego i niszczy branżę bankową i globalny system płatniczy.

Zarządzenie prezydenckie nastąpiło po tym, jak prezydencka Grupa Zadaniowa ds. Rynków Finansowych, która składa się ze wszystkich głównych finansowych agencji regulacyjnych, poleciła Kongresowi opracowanie nowych ram regulacyjnych nadzoru stablecoin i zaleciła, aby tylko banki mogły emitować stablecoiny. Stablecoins, rodzaj kryptowaluty, mają wartość sztywną do waluty fiducjarnej, takiej jak dolar amerykański lub euro, aby przeciwdziałać zmienności.

Jednocześnie Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oraz Komisja ds. Obrotu Towarowymi Kontraktami Terminowymi zastanawiają się, jak uregulować kryptowaluty i czy tokeny cyfrowe powinny być klasyfikowane jako papiery wartościowe czy towary, chociaż nie zaproponowano jeszcze oficjalnych zasad.

Członkowie Kongresu powoli naciskają lub niedługo powinni forsować ustawy regulujące kryptowaluty, choć żaden z nich nie ma jeszcze szans na podpisanie w tym roku.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
BIDEN PODPISANY CYFROWY ZAMÓWIENIE NA BADANIA W DOLARU
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

BIDEN PODPISANY CYFROWY ZAMÓWIENIE NA BADANIA W DOLARU
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

BIDEN PODPISANY CYFROWY ZAMÓWIENIE NA BADANIA W DOLARU
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt