Recenzje na żywo na całym świecie

Recenzja flagowej myszy Logitech MX Master 3

Logitech MX Master 3 recenzja flagowej myszy

 

Precyzyjna i wygodna mysz.

Logitech ma kilka myszy, ale seria MX jest osobna. Jest to najwyższa linia najbardziej pompowanych myszy do pracy. To dla pracy, a nie dla gier i rozrywki, istnieje gałąź G.

MX ma swoje mocne cechy: przemyślaną ergonomię, wygodne dostosowanie do swoich zadań i często używane aplikacje. Na przykładzie Logitech MX Master 3 pokażę, jak dobre jest moje nowe narzędzie pracy.

Ogólnie rzecz biorąc, dobrze byłoby przetestować go w połączeniu ze starszą generacją myszy MX, aby porównać wrażenia. Ale tak się złożyło, że przez kilka lat preferowałem gładzik Magic Trackpad 2 dla iMaca, a następnie impulsywnie przełączyłem się na mysz — chciałem nowych wrażeń.

Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media

Ergonomia

Powiem od razu, że dłonie wszystkich są różne, więc jest to czysto indywidualna ocena cech myszy. Moja dłoń nie jest duża ani mała, średniej wielkości, z Logitech MX Master 3 szybko się zaprzyjaźniłem. Mysz o wygodnym kształcie: wypukła, umiarkowanie pulchna i duża, z szeroką nogą pod kciukiem.

Wykończenie obudowy wykorzystuje plastik i gumowaną powłokę. Wzdłuż ciała przebiega wycięcie-wytłoczona tekstura jest dobrze wyczuwalna pod palcami. Dłonie będą wygodne: dłoń leży ciasno, nie zsuwa się, odczucia są zgodne z oczekiwaniami. Ciało o fantazyjnym kształcie: lewa część jest wyższa niż prawa, więc ręka przyjmuje naturalną pozycję i nie męczy się w ciągu dnia.

Mysz ze względu na cechy konstrukcyjne jest zaostrzona dla praworęcznych. Dlatego jeśli jesteś przyzwyczajony do posługiwania się lewą ręką, MX Master 3 nie jest twoją opcją.

Mysz stoi pewnie na powierzchni, ma cztery nogi, doskonale się ślizga. Mam duży dywanik z tkaniny na stole, wszystko było z nim wspaniałe. Próbowałem myszy w pracy zarówno na drewnianym stole, jak i na szklanym stoliku w kawiarni — wszystko jest w porządku.

Zarządzanie

Na obudowie znajdują się dwa metalowe kółka: jedno znajduje się u góry, a drugie z boku. Górne koło jest odpowiedzialne za przewijanie w pionie, przy czym jest bezwładne i działa dokładnie, wygodnie jest przewijać longridy na stronach lub długie tablice. W takim przypadku możesz poruszać się bardzo dokładnie i ostrożnie po tekście, jeśli płynnie i stopniowo obracasz Kołem. Ten tryb można wyłączyć, naciskając mały przycisk. W takim przypadku koło będzie się obracać bez ograniczeń i bez precyzyjnego połączenia dotykowego. Specjalny remarque dla koneserów ciszy: koła obracają się cicho w całkowitej ciszy.

Boczne dodatkowe koło przydaje się do przesuwania w poziomie: możesz przełączać się między kartami w przeglądarce lub poruszać się wzdłuż taśmy podczas montażu wideo.

Za główne działania odpowiedzialne są dwa duże przyciski, naciśnięciom towarzyszy dość głośne i namacalne kliknięcie. Z boku możesz poczuć parę klawiszy pomocniczych, znajdują się one poniżej bocznego kółka, wygodnie je naciskać, przesuwając kciuk nieco niżej. Te przyciski działają prawie bezgłośnie.

Na" brzuchu " myszy znajduje się czujnik Darkfield, klawisz zasilania i przycisk do przełączania między trzema urządzeniami. Czujnik działa na prawie każdej powłoce, w tym na szkle, drewnie lub tkaninie. Można go regulować w szerokim zakresie od 200 do 4000 DPI, czułość jest doskonała, nie ma nic więcej do powiedzenia.

Jeśli chodzi o tryb trzech urządzeń, tak jest. Mysz może być używana na zmianę z różnymi komputerami lub tabletami, indywidualnie dostosowując działania klawiszy. Następnie możesz przełączać się między gotowymi profilami.

Na przykład, praca przy komputerze, umieścić tablet w pobliżu i można jednocześnie kontrolować je za pomocą myszy. Co więcej, mogą to być urządzenia na różnych platformach: na przykład iMac i tablet z systemem Windows. Lub, na przykład, możesz przynieść laptopa z domu, pracować nad nim, a następnie natychmiast przejść do ekranu roboczego komputera biurowego za pomocą prostego gestu myszy. Nawet pliki z jednego urządzenia na drugie można kopiować, ale jeśli siedzisz pod VPN, magia nie zadziała: funkcja jest aktywna w tej samej sieci lokalnej.

Mysz reaguje zarówno na naciskanie fizycznych klawiszy, jak i gesty. W pierwszym przypadku kliknij przyciski, w drugim musisz nacisnąć mały przycisk pod kciukiem i przesunąć mysz w jednym z czterech kierunków. Odpowiednio w górę, w dół, w lewo lub w prawo. Ponieważ używam macOS, mysz przejęła kontrolę nad zwykłymi gestami systemu.

Podłączenie

Do wyboru są dwie metody połączenia, obie bezprzewodowe: radiotelefon lub Bluetooth. W pierwszym przypadku musisz użyć kompletnego odbiornika Unifying, który łączy się z portem USB-A komputera. W drugim przypadku mysz musi znajdować się na liście dostępnych urządzeń Bluetooth w pobliżu.

Aplikacja Logitech Options

Za pomocą aplikacji Konfiguruj gesty i skrypty pracy dla przycisków pomocniczych. Domyślnie obsługiwane są popularne aplikacje Adobe, takie jak Photoshop lub Premier, Makowski Final Cut, A także pakiet MS Office, w tym Word, Excel i PowerPoint. Na przykład w Photoshopie pionowe kółko odpowiada za przesunięcie, boczne kółko odpowiada za zmianę rozmiaru pędzla, a boczne przyciski odpowiadają za cofanie i ponawianie akcji. Ale nikt nie przeszkadza w przejściu do ustawień i ustawieniu poleceń według własnego uznania z listy dostępnych działań.

Jedno ładowanie przez dwa miesiące

Mysz ma doskonałą autonomię, jedno ładowanie, według producenta, wystarcza na 70 dni użytkowania. Kupiłem mój pod koniec grudnia, natychmiast w pełni naładowałem i zacząłem używać. Piszę tekst w połowie lutego-codziennie używam myszy, nie zamierza siadać.

Mysz ładuje się przez USB Type-C umieszczony z przodu. W zestawie znajduje się kabel do ładowania, z jednej strony USB Type — C, az drugiej USB Type-A. na wszelki wypadek powiem, że podczas gdy mysz jest podłączona kablem, można jej również użyć. Chociaż biorąc pod uwagę szybkie ładowanie, ta funkcja nie jest przydatna.

Zwracam uwagę na szybkość szybkiego ładowania: mysz będzie działać przez godzinę po jednej minucie ładowania.

Cena i wyposażenie

W sprzedaży można znaleźć Logitech MX Master 3 w dwóch kolorach: szarym i Grafitowym. Istnieje również specjalna wersja dla komputerów Mac w Kolorze "Space Grey" (Space Grey). Chodzi bez adaptera Logitech Unifying, a zamiast kabla USB Type-A na USB Type-C otrzymał USB Type-C na USB Type-C.

Sugerowana cena detaliczna 9990 zł.

Wrażenie

Mysz Logitech MX Master 3 podobała mi się w wygodnym kształcie, idealnie pasującym do mojej dłoni. Poza tym ma świetny czas pracy i wygodne ładowanie przez USB Type-C, wygodną aplikację z mnóstwem dodatkowych ustawień i profili dla wielu urządzeń. To wygodne i przyjemne akcesorium do pracy — dostałem dokładnie to, czego chciałem.

Kurs tworzenia stron internetowych

Chcę jeszcze podzielić się wiadomością o konkursie, w którym można wygrać MX Master 3. Logitech i GeekBrains rozpoczynają wspólny bezpłatny kurs online na temat tworzenia stron internetowych. Zrób analogową stronę promocyjną dla produktu Logitech i wygraj prezenty od Logitech i GeekBrains.

Daty: 1-3 marca;

Format: online;

Warunki uczestnictwa: bezpłatne.

Co otrzymasz:

Doświadczenie w tworzeniu stron internetowych: naucz się tworzyć strony internetowe od podstaw, projektować je za pomocą stylów CSS, pracować z Figma i dostosowywać responsywny układ;

Projekt w portfolio: zrób analogową stronę promocyjną dla produktu Logitech. Sprawę można dodać do portfolio i pokazać przyszłym pracodawcom;

Prezenty i nagrody: losowanie nagród od Logitech i GeekBrains pomoże Ci w rozwoju kariery.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Logitech MX Master 3 recenzja flagowej myszy
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

Logitech MX Master 3 recenzja flagowej myszy
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

Logitech MX Master 3 recenzja flagowej myszy
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt