Recenzje na żywo na całym świecie

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw

Federalny regulator antymonopolowy twierdzi, że trybunał popełnił błąd w ocenie transakcji i oferty, w ramach której spółka zależna Quebecor, Videotron, przejmie również istniejący biznes Shaw – Freedom Mobile.

W apelacji regulator twierdzi, że trybunał popełnił podstawowe błędy prawne.

W swoim orzeczeniu z zeszłego tygodnia Trybunał Konkurencji stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby fuzja spowodowała wzrost cen dla klientów sieci bezprzewodowych oraz że był zadowolony, że plan sprzedaży Freedom Mobile był wystarczający, aby zapewnić, że konkurencja nie zostanie znacząco ograniczona.

Agencja ds. konkurencji poinformowała w poniedziałek, że Federalny Sąd Apelacyjny przyznał jej nadzwyczajne zawieszenie, które tymczasowo zawiesza odrzucenie przez Trybunał ds. konkurencji jej skargi na przejęcie Shaw przez Rogersa. Agencja dodała, że zawieszenie pozostanie w mocy do czasu rozpatrzenia jej wniosku o zawieszenie i nakaz.

Jeśli po rozpatrzeniu apelacji decyzja sądu zostanie zatwierdzona, do przeprowadzenia fuzji potrzebna będzie jedynie zgoda federalnego ministra przemysłu Francois-Philippe Champagne'a. François-Philippe Champagne powiedział, że wyda orzeczenie dopiero po wyjaśnieniu obecnej batalii prawnej.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
21 / 03 / 23

KIEDY ZACZĄĆ INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE?

Dla każdego, kto chce inwestować na giełdzie, jednym ze stałych pytań, które zadają jest to, ile pieniędzy mogą początkowo zainwestować na giełdzie.

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
06 / 02 / 23

Jak opracować biznesplan. Wytyczne i kroki, które należy podjąć

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zarówno ekscytujące, jak i ryzykowne. Jeśli trafność pomysłu i projektu skłania Cię do ograniczenia ryzyka, to odpowiednie przygotowanie projektu jest również podstawowym elementem zapewniającym wszelkie szanse na sukces.

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
16 / 01 / 23

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Agencja ds. Konkurencji zwraca się do Federalnego Sądu Apelacyjnego o uchylenie decyzji Sądu ds. Konkurencji odrzucającej jej pozew przeciwko przejęciu Shaw Communications przez Rogers Communications za 26 miliardów dolarów.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt