Recenzje na żywo na całym świecie

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw

Federalny regulator antymonopolowy twierdzi, że trybunał popełnił błąd w ocenie transakcji i oferty, w ramach której spółka zależna Quebecor, Videotron, przejmie również istniejący biznes Shaw – Freedom Mobile.

W apelacji regulator twierdzi, że trybunał popełnił podstawowe błędy prawne.

W swoim orzeczeniu z zeszłego tygodnia Trybunał Konkurencji stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby fuzja spowodowała wzrost cen dla klientów sieci bezprzewodowych oraz że był zadowolony, że plan sprzedaży Freedom Mobile był wystarczający, aby zapewnić, że konkurencja nie zostanie znacząco ograniczona.

Agencja ds. konkurencji poinformowała w poniedziałek, że Federalny Sąd Apelacyjny przyznał jej nadzwyczajne zawieszenie, które tymczasowo zawiesza odrzucenie przez Trybunał ds. konkurencji jej skargi na przejęcie Shaw przez Rogersa. Agencja dodała, że zawieszenie pozostanie w mocy do czasu rozpatrzenia jej wniosku o zawieszenie i nakaz.

Jeśli po rozpatrzeniu apelacji decyzja sądu zostanie zatwierdzona, do przeprowadzenia fuzji potrzebna będzie jedynie zgoda federalnego ministra przemysłu Francois-Philippe Champagne'a. François-Philippe Champagne powiedział, że wyda orzeczenie dopiero po wyjaśnieniu obecnej batalii prawnej.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt