Recenzje na żywo na całym świecie

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw

Federalny regulator antymonopolowy twierdzi, że trybunał popełnił błąd w ocenie transakcji i oferty, w ramach której spółka zależna Quebecor, Videotron, przejmie również istniejący biznes Shaw – Freedom Mobile.

W apelacji regulator twierdzi, że trybunał popełnił podstawowe błędy prawne.

W swoim orzeczeniu z zeszłego tygodnia Trybunał Konkurencji stwierdził, że jest mało prawdopodobne, aby fuzja spowodowała wzrost cen dla klientów sieci bezprzewodowych oraz że był zadowolony, że plan sprzedaży Freedom Mobile był wystarczający, aby zapewnić, że konkurencja nie zostanie znacząco ograniczona.

Agencja ds. konkurencji poinformowała w poniedziałek, że Federalny Sąd Apelacyjny przyznał jej nadzwyczajne zawieszenie, które tymczasowo zawiesza odrzucenie przez Trybunał ds. konkurencji jej skargi na przejęcie Shaw przez Rogersa. Agencja dodała, że zawieszenie pozostanie w mocy do czasu rozpatrzenia jej wniosku o zawieszenie i nakaz.

Jeśli po rozpatrzeniu apelacji decyzja sądu zostanie zatwierdzona, do przeprowadzenia fuzji potrzebna będzie jedynie zgoda federalnego ministra przemysłu Francois-Philippe Champagne'a. François-Philippe Champagne powiedział, że wyda orzeczenie dopiero po wyjaśnieniu obecnej batalii prawnej.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
29 / 11 / 23

Recenzja kryptowaluty Wink

Znana jako TRONBet, kryptowaluta Wink to platforma do gier oparta na blockchainie zbudowanym na sieci TRON.

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
20 / 11 / 23

Harmony (ONE): kryptowaluta z potencjałem wzrostu

Platforma Harmony One została stworzona w celu rozwiązania krytycznych problemów ekosystemów blockchain, takich jak wolne prędkości transakcji, problemy ze skalowalnością i wysokie opłaty.

Sąd chce odwrócić fuzję Rogers-Shaw
13 / 11 / 23

Inwestowanie w akcje spółek technologicznych: otwarcie bramy do innowacji i wzrostu

Inwestowanie w akcje spółek technologicznych staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę w wielu aspektach naszego życia. Spółki technologiczne często napędzają innowacje, tworząc produkty i usługi, które zmieniają świat. W tym artykule zbadamy, dlaczego inwestowanie w akcje spółek technologicznych może być opłacalną decyzją i jakie strategie mogą pomóc w skutecznym inwestowaniu w tym sektorze.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt