Świadomość to stan, do którego powinien dążyć każdy trader.

Świadomość to szczególny stan, który zapewnia jasność myśli i zdolność koncentracji niezależnie od czynników zewnętrznych. Wyobraź sobie, jak użyteczny jest ten światopogląd dla przedsiębiorcy.
Bycie obiektywnym to umiejętność, bez której trader nie może się obejść. Rozwój nie jest tak trudny, jak wielu ludziom się wydaje. Aby to zrobić, konieczne jest systematyczne i celowe rozwijanie umiejętności handlowych, skupiając się na przestrzeganiu zasad strategii handlowej. Bardzo łatwo jest stracić koncentrację i popełnić błędy z powodu nieuwagi, zwłaszcza intraday tradera. Rozproszenie uwagi może mieć negatywny wpływ, gdy tylko spróbujesz się odbić.
Świadomość praktyki w handlu Dzisiaj opowiemy Ci o trzech podstawowych zasadach świadomego handlu, na których zawsze możesz pozostać w pełni skoncentrowanym. Ponadto przestrzeganie tych zasad może być świetną strategią zmniejszania wpływu stresorów.
- Przygotowanie do handlu
- Monitorowanie rynku
- Spokój podczas handlu
Przygotowanie do handlu Nie chodzi tylko o zwykłe przygotowanie do każdej sesji handlowej. Musisz mieć ramy, na których możesz polegać, gdy rynek dostarcza ci pewnych informacji. Oznacza to, że właściwie musisz sformułować dla siebie system oczekiwań z różnych scenariuszy. Pomoże ci to nie pomylić się w przypadku sytuacji, ponieważ w każdym razie będziesz już przygotowany na pewien wzór zachowania. Obiektywny nadzór rynku Absolutnie wszyscy inwestorzy monitorują rynek, niezależnie od poziomu umiejętności. Jednak jakość tych obserwacji będzie zależeć od wielu kluczowych czynników.
Zawsze bądź przygotowany. Rynek generuje niekończący się strumień informacji, z których musisz wyraźnie zidentyfikować odpowiednie dane, aby zawrzeć transakcję w ramach swojej strategii handlowej. Musisz dokładnie wiedzieć, czego szukasz na rynku. Dzięki temu będziesz gotowy do działania we właściwym czasie.
Analiza obiektywna. Chęć zobaczenia pewnych rzeczy na rynku może zmotywować Cię do poszukiwania potwierdzenia błędnych pomysłów. Takie podejście nigdzie Cię nie zaprowadzi. To jest samooszukiwanie się. Strzeż się takich pułapek psychologicznych. Oceniaj informacje obiektywnie, bez uprzedzeń.
Maksymalna koncentracja podczas handlu. Przedsiębiorca musi zapewnić korzystne warunki do handlu. Jeszcze przed aukcją upewnij się, że nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Wyłącz telefon, zadbaj o własne potrzeby, daj znać innym, że to Twój oficjalny czas pracy – rób wszystko, co możliwe, aby nic nie odciągało Cię od zakupów.
Zachowanie spokoju podczas podejmowania decyzji handlowych Traderowi nie jest łatwo zachować spokój, ale przetrwanie na konkurencyjnym rynku jest absolutnie konieczne.
Wszyscy wiemy, że handel emocjonalny często prowadzi do strat. Przykład:
- Trader może otworzyć bezsensowną transakcję, próbując odzyskać lub „zemścić się” na rynku za poprzednie straty.
- Trader, który ma odwagę wygrać wiele wygranych, może również znaleźć się w niekorzystnej sytuacji ze względu na pewność siebie.
Emocje mogą nie tylko zmusić Cię do podejmowania nierozsądnych decyzji handlowych, ale także przyćmić postrzeganie przydatnych informacji. Zachowanie spokoju, skupienia i gotowości do działania jest tym, do czego powinien dążyć każdy profesjonalny trader. Osiągnięcie tego stanu w dużej mierze zależy od tego, jak oceniasz swoje wyniki handlowe. Każdy trader musi zaakceptować fakt, że straty poniesione w wyniku handlu według zasad własnej strategii handlowej nie stanowią dla niego żadnego zagrożenia, a są jedynie zwykłymi kosztami. Niezbędne jest ciągłe ćwiczenie umiejętności odpowiedniego reagowania na przegrane operacje. Nawet jeśli doskonale zdajesz sobie sprawę, że irytacja w przypadku strat ma destrukcyjny wpływ na Twój handel, w okresach zapadania się na rachunku handlowym będziesz w jakiś sposób napotykać niekontrolowane stany emocjonalne. Samo zrozumienie nie wystarczy, więc w każdym przypadku musisz stale pracować nad sobą, aby odpowiednio reagować na takie sytuacje.
Nigdy nie odtwarzaj i nie podejmuj decyzji w wysokim stanie emocjonalnym, daj sobie czas na wyciszenie się, przeanalizowanie sytuacji i dopiero potem powrót do pracy.
Zostaw komentarz