Recenzje na żywo na całym świecie

Build Back Better przegląd planu: dokąd zmierza strategia Bidena

Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyznał w środę, że będzie musiał pociąć swój wielki plan wydatków socjalnych i przeciwdziałania zmianom klimatycznym ochrzczony po angielsku „Build Back Better” („Odbuduj lepiej”), aby zatwierdzić niektóre z jego postanowień w Kongresie.

„Dla mnie jasne jest, że prawdopodobnie będziemy musieli to posiekać” – powiedział prezydent na konferencji prasowej, którą wygłosił z okazji swojego pierwszego roku w Białym Domu, czyli jutro, w czwartek.

„Nie mam zamiaru negocjować ze sobą, co powinno, a co nie powinno być w tym pakiecie, ale myślę, że możemy go złamać i przekazać jak najwięcej teraz, a później wrócić i walczyć o resztę”. Biden dodał.

Program „Odbuduj lepiej” zawiera najważniejsze propozycje Bidena w polityce wewnętrznej i stara się przeznaczyć 1,75 miliarda dolarów na programy mające na celu poprawę zdrowia, edukacji oraz systemów opieki nad dziećmi i osobami starszymi, a także walkę z klimatem kryzysowym.

Plan ten został zatwierdzony w zeszłym roku przez izbę niższą, w której demokraci mają większość, ale upadł w grudniu ubiegłego roku, kiedy nie udało się zebrać niezbędnego poparcia, aby iść naprzód w Senacie.

Biden ujawnił w środę, że „rozmawiał z wieloma swoimi kolegami” w Kongresie i powiedział, że może uzyskać zatwierdzenie części swojego planu socjalnego.

Na przykład prezydent USA powiedział, że może uzyskać wsparcie Senatu na uchwalenie pakietu wydatków o wartości 500 miliardów dolarów na programy środowiskowe i energię odnawialną w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt