Recenzje na żywo na całym świecie

Build Back Better przegląd planu: dokąd zmierza strategia Bidena

Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden przyznał w środę, że będzie musiał pociąć swój wielki plan wydatków socjalnych i przeciwdziałania zmianom klimatycznym ochrzczony po angielsku „Build Back Better” („Odbuduj lepiej”), aby zatwierdzić niektóre z jego postanowień w Kongresie.

„Dla mnie jasne jest, że prawdopodobnie będziemy musieli to posiekać” – powiedział prezydent na konferencji prasowej, którą wygłosił z okazji swojego pierwszego roku w Białym Domu, czyli jutro, w czwartek.

„Nie mam zamiaru negocjować ze sobą, co powinno, a co nie powinno być w tym pakiecie, ale myślę, że możemy go złamać i przekazać jak najwięcej teraz, a później wrócić i walczyć o resztę”. Biden dodał.

Program „Odbuduj lepiej” zawiera najważniejsze propozycje Bidena w polityce wewnętrznej i stara się przeznaczyć 1,75 miliarda dolarów na programy mające na celu poprawę zdrowia, edukacji oraz systemów opieki nad dziećmi i osobami starszymi, a także walkę z klimatem kryzysowym.

Plan ten został zatwierdzony w zeszłym roku przez izbę niższą, w której demokraci mają większość, ale upadł w grudniu ubiegłego roku, kiedy nie udało się zebrać niezbędnego poparcia, aby iść naprzód w Senacie.

Biden ujawnił w środę, że „rozmawiał z wieloma swoimi kolegami” w Kongresie i powiedział, że może uzyskać zatwierdzenie części swojego planu socjalnego.

Na przykład prezydent USA powiedział, że może uzyskać wsparcie Senatu na uchwalenie pakietu wydatków o wartości 500 miliardów dolarów na programy środowiskowe i energię odnawialną w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn
21 / 03 / 23

KIEDY ZACZĄĆ INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE?

Dla każdego, kto chce inwestować na giełdzie, jednym ze stałych pytań, które zadają jest to, ile pieniędzy mogą początkowo zainwestować na giełdzie.

Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn
06 / 02 / 23

Jak opracować biznesplan. Wytyczne i kroki, które należy podjąć

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zarówno ekscytujące, jak i ryzykowne. Jeśli trafność pomysłu i projektu skłania Cię do ograniczenia ryzyka, to odpowiednie przygotowanie projektu jest również podstawowym elementem zapewniającym wszelkie szanse na sukces.

Zmiany zostaną wprowadzone w programie Build Back Better. Przegląd przyczyn
16 / 01 / 23

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Agencja ds. Konkurencji zwraca się do Federalnego Sądu Apelacyjnego o uchylenie decyzji Sądu ds. Konkurencji odrzucającej jej pozew przeciwko przejęciu Shaw Communications przez Rogers Communications za 26 miliardów dolarów.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt