Recenzje na żywo na całym świecie

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

9 stron ułatwiających start w branży freelancerskiej

ComeUp (dawniej 5euros)

ComeUp to bardzo wszechstronna platforma mikrousługowa. Stworzona w 2013 roku pod nazwą 5euros, stała się ComeUp pod koniec 2022 roku. Zasada jest prosta: reklamujesz swoje usługi, a klienci kontaktują się z Tobą, jeśli są zainteresowani. Cena początkowa powinna wynosić co najmniej 5 euro za podstawową usługę. Jednak w zależności od usług, opcji i doświadczenia możesz zapłacić więcej. Ze względu na cenę wywoławczą, na tej platformie jest dużo pracy i jest mniej indywidualnych zleceń. Jest to jednak interesująca opcja dla początkujących freelancerów.

Malt

Malt to dobrze znana platforma dla freelancerów ogólnych. Wcześniej nazywana Hopwork, platforma zmieniła nazwę na Malt, ale zasada jej działania pozostaje taka sama. Rejestracja jest bezpłatna dla freelancerów. Sposób działania platformy różni się nieco od innych platform i należy ją traktować raczej jako sieć społecznościową, taką jak LinkedIn, niż tradycyjną platformę. Na Malt sprzedajesz siebie, zanim sprzedasz swoje usługi. Każdy freelancer pisze i wypełnia swój profil (nazwisko, imię, zdjęcia, umiejętności, referencje itp.) i podaje dzienną stawkę. Klienci przychodzą do Malt i korzystają z wyszukiwarki, aby znaleźć freelancerów. Im lepszy profil, tym większe prawdopodobieństwo, że pojawi się on w wynikach wyszukiwania. Platforma Malt pobiera 10% prowizji i działa jako zaufana strona trzecia (Malt płaci po wykonaniu usługi).

Crème de la Crème

Crème de la Crème to selektywna platforma dla freelancerów. Początkowo była skierowana do studentów. Obecnie rozszerzyła zakres profili, ale nadal przywiązuje dużą wagę do selekcji freelancerów, a przede wszystkim zleceń. Każda propozycja jest kwalifikowana, aby upewnić się, że zadanie może zostać wykonane na czas i w ramach budżetu. Na tej platformie to klienci przesyłają brief dotyczący zlecenia. Akceptowanych jest tylko 5 ofert na zadanie. Przez cały czas trwania zlecenia freelancera, menedżer konta Créme de la Crème będzie współpracował z Tobą, aby zapewnić sprawny przebieg zlecenia. Prowizja od zleceń wynosi 15% bez podatku VAT.

Freelance.com

Kolejna wszechstronna platforma dla freelancerów, Freelance.com, akceptuje wszystkie rodzaje profili freelancerów i wszystkie statusy. Zacznij od utworzenia profilu (dane kontaktowe, media społecznościowe, umiejętności i dotychczasowe doświadczenie, GPA). Twój profil zostanie następnie potwierdzony i wszystko, co musisz zrobić, to czekać. Jeśli firmy będące klientami Freelance.com poszukują profilu podobnego do Twojego, skontaktujemy się z Tobą bezpośrednio.

404works

404works to platforma istniejąca od 2009 roku. Na tej platformie klienci publikują briefy, a ty na nie odpowiadasz. Rejestracja jest bezpłatna dla freelancerów, ale można również zapłacić 9,99 euro miesięcznie, aby uzyskać więcej funkcji niż darmowe profile i możliwość odpowiadania na ogłoszenia w uprzywilejowany sposób. Oczywiście prawdopodobnie będziesz musiał odpowiedzieć na więcej ofert i poświęcić nieco więcej czasu na wyszukiwanie i przekonywanie klientów niż na platformach, na których klient sam wybiera Twój profil, ale na 404works freelancerzy płacą 0% prowizji.

BeFreelancr

BeFreelancr to ogólna platforma freelancerska, na której freelancerzy zgłaszają swoje usługi w jednej z kategorii (rozwój, projektowanie graficzne, copywriting, marketing internetowy itp.), a następnie usługi są weryfikowane przez zespół moderatorów.

Istotną różnicą między BeFreelancr a innymi platformami jest program partnerski. Partnerzy promują usługi dostępne na platformie i otrzymują za to wynagrodzenie (20%). Freelancerzy otrzymują 60% kwoty zamówienia bez podatku VAT (bez opłaty abonamentowej). Istnieje również system sponsoringu, który nagradza sponsora freelancera (5%) i sponsora partnera (również 5%). Pozostałe 10% trafia do platformy.

Fiverr

Fiverr to izraelska platforma założona w 2010 roku, która jest prawdziwym rynkiem freelancerów i mikrousług. Umożliwia ona oferowanie zleceń w dowolnej dziedzinie, w której jesteś biegły. W trybie Fiverr Pro możesz dołączyć do zespołu utalentowanych freelancerów i stać się jednym z najlepszych na platformie. Otrzymasz powiadomienia, gdy ktoś będzie chciał się z tobą skontaktować. Po wykonaniu zadania otrzymasz szybką i bezproblemową zapłatę. W zamian serwis pobiera 20% prowizji od uzyskanego dochodu. Jak to często bywa, Fiverr ma własnego bloga, publikuje podcasty, a nawet organizuje wydarzenia, aby zjednoczyć freelancerów i promować ten rodzaj pracy.

Kang

Od 2012 roku Kang oferuje szeroki zakres usług freelancerskich: projektowanie graficzne, marketing internetowy, tłumaczenia, a także bardziej oryginalne zawody, takie jak edytorzy wideo, lektorzy, prawnicy, a nawet astrologowie. Klientami są głównie osoby prywatne, ale zdarzają się również firmy. Zasada pracy jest dość standardowa. Mistrzowie (lub freelancerzy) oferują swoje usługi i zlecenia, a osoby prywatne wybierają z dostępnego katalogu to, co ich interesuje. Po stronie złota rączka, Kang pomoże ci zaistnieć.

Airjob

AirJob to wspólna platforma dla freelancerów, oferująca zlecenia w wielu różnych dziedzinach. Jest łatwa w użyciu, ponieważ można przeglądać oferty pracy nawet bez rejestracji. Jeśli spełniają one twoje wymagania, wystarczy szybko i bezpłatnie założyć konto. Następnie można łatwo ubiegać się o pracę i czekać na wybór. Jeśli jesteś bardzo zajęty, możesz ustawić powiadomienia o ofertach pracy, aby niczego nie przegapić bez konieczności regularnego odwiedzania strony. Oprócz platformy do wyszukiwania ofert pracy, otrzymujesz dostęp do bloga, który zawiera informacje branżowe, które mogą Cię zainteresować.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
9 stron ułatwiających start w branży freelancerskiej
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

9 stron ułatwiających start w branży freelancerskiej
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

9 stron ułatwiających start w branży freelancerskiej
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt