Recenzje na żywo na całym świecie

Dlaczego lepiej korzystać z karty kredytowej niż debetowej?

Karta kredytowa czy debetowa?

Doradcy finansowi i autorzy różnych poradników dotyczących zarządzania budżetem osobistym poświęcają wiele energii na powstrzymanie nas od korzystania z kart kredytowych - i nie bez powodu. Wielu z nas nadużywa ich i gromadzi na nich spore długi.

Życie na kredyt to wątpliwa przyjemność. Ale wbrew powszechnemu przekonaniu, jeśli potrafisz odpowiedzialnie korzystać z karty kredytowej, może to przynieść ci tylko korzyści. W tym artykule skupimy się na powodach, dla których korzystanie z kart kredytowych jest bardziej korzystne niż korzystanie z kart debetowych. Wszystko, co zostało napisane poniżej, ma zastosowanie tylko wtedy, gdy nie zwiększasz obciążenia kredytowego i spłacasz pożyczkę na czas każdego miesiąca. W przeciwnym razie rosnące zadłużenie i odsetki od kredytu zniwelują wszystkie korzyści, jakie można uzyskać korzystając z karty kredytowej.

  1. Z reguły banki nie oferują żadnych bonusów za wydawanie kart debetowych. Klienci kart kredytowych z dobrą historią kredytową mogą liczyć na różne bonusy, takie jak karty podarunkowe.
  2. Większość wiodących linii lotniczych oferuje programy bonusowe we współpracy z bankami. Posiadacze kart otrzymują mile bonusowe za loty i zakupy dokonane kartami kredytowymi. Aktywne korzystanie z karty kredytowej pozwala szybko zaoszczędzić na kosztach biletu.
  3. Bezpieczeństwo to kolejna ważna zaleta kart kredytowych w porównaniu z kartami debetowymi. Jeśli oszuści użyli twoich kart debetowych, pieniądze natychmiast znikną z twojego konta. Karty kredytowe są traktowane przez banki z większym szacunkiem - w końcu środki te należą bezpośrednio do pożyczkodawców, a oni mogą zablokować kartę z wyprzedzeniem, aby poradzić sobie z sytuacją i uniemożliwić oszustom prawdziwy zwrot.
  4. Wszechstronność płatności. Niektóre zakupy są trudne do zrealizowania za pomocą karty debetowej. Jeśli chcesz wynająć samochód lub zatrzymać się w hotelu, możesz to zrobić łatwiej, płacąc kartą kredytową. Po pierwsze, wynajmujący preferują karty kredytowe, ponieważ łatwiej będzie odzyskać ewentualne szkody, które możesz spowodować. Po drugie, nie we wszystkich krajach sprzedawcy są gotowi akceptować karty debetowe do płatności w sklepach.
  5. Historia kredytowa. Banki muszą sporządzać raporty na temat swoich klientów, a sposób korzystania z karty kredytowej zostanie odzwierciedlony w historii kredytowej. Jeśli korzystasz z karty kredytowej w sposób odpowiedzialny, podniesie to Twoją ocenę jako kredytobiorcy. Karty debetowe, z oczywistych względów, nie mają wpływu na zdolność kredytową. Jeśli odpowiedzialnie podchodzisz do posiadania karty kredytowej, nie zadłużając się, to naprawdę korzystniej jest używać jej zamiast karty debetowej do płacenia za towary i usługi.

Jak dotąd, rynek nie jest tak rozwinięty i wysoce konkurencyjny. W Europie Zachodniej i USA zakres bonusów oferowanych przez banki jest znacznie większy. Tam, na przykład, banki mogą zapłacić ci 50-250 USD tylko dlatego, że zarejestrowałeś u nich kartę kredytową. Ponadto zakres ofert bonusowych jest znacznie szerszy i nie ogranicza się tylko do podróży lotniczych. Ale rynek zmierza w tym samym kierunku - za kilka lat, gdy osiągnie etap nasycenia, banki będą aktywniej walczyć o klientów, wabiąc ich nie tylko reklamą swoich usług, ale także korzystnymi bonusami i prezentami.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Karta kredytowa czy debetowa?
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

Karta kredytowa czy debetowa?
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

Karta kredytowa czy debetowa?
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt