Recenzje na żywo na całym świecie

Recenzja ebooka Onyx Boox Kon-Tiki

Onyx Boox Kon-Tiki Recenzja ebooka

Recenzja ebooka Onyx Boox Kon-Tiki

Idealna książka na rok 2021.

Pierwsze wakacje w tym roku już zaplanowałem. Ponieważ granice są zamknięte, dusza nie leży w Turcji, ale nie ma szczególnie pieniędzy na Malediwy, ponownie pojedziemy do Soczi i spędzimy tam Bosko czas. Już zacząłem przygotowywać się do podróży. Na przykład kupiłem laptopa ASUS ROG Zephyrus - G14 ACRNM RMT01-mam nadzieję, że przejdę w wolnej chwili Gears Tactics. Ale jeśli będzie to idealne wakacje, nie będzie nawet czasu, aby wyciągnąć eisus z walizki.

Jeszcze na dobre wakacje potrzebny jest odpowiedni ebook. Czytanie na plaży na iPhonie lub iPadzie jest w jakiś sposób głupie i niezbyt dobre, rozpraszają powiadomienia. Ale czytnik tradycyjnie pomaga — nawet w bezpośrednim świetle słonecznym możesz analizować tekst. Jeśli jest to książka z dużym ekranem, mieści się w niej dużo tekstu, oczy nie są zabijane. Jednym z pretendentów do miejsca w plecaku jest bohater dzisiejszej recenzji, Onyx Boox Kon-Tiki 2. Powiem ci, co dobrego udało się zauważyć w ciągu tygodnia leniwej pracy.

Ilustracja: Svetlana Chuvileva / Wylsacom Media

Projekt, Funkcje

Książka jest dostarczana z okładką w kolorze szarym, po otwarciu "con-Tiki" wychodzi z trybu uśpienia. Przyciski na obudowie są minimalne, zakłada się, że do sterowania użyjesz głównie ekranu dotykowego. Jest zagłębiony i przykryty szkłem ochronnym, szczególnie wrażliwi ludzie mogą również przykleić folię na wierzchu, ale nie zrobiłbym tego. Nawiasem mówiąc, na wakacje nie jest to zbyt dobre — wszelkiego rodzaju środki do opalania, palce są tłuste, ślady na wyświetlaczach są piękne, a Ty wiesz, jak szybko powłoka oleofobowa umiera z takich środków.

Tak, stare dobre przyciski zawsze rozwiązują problem, ale w przypadku Kon-Tiki 2 będziesz musiał dobrze wytrzeć palce, zwłaszcza teraz wszyscy mają ze sobą sanitizery i chusteczki. Wyświetlacz dobrze reaguje na dotyk, przycisk pod ekranem pozwala szybko wrócić z dowolnej aplikacji. Pokrowiec z tkaniny jest chwytny, nie gubi się w torbie i, miejmy nadzieję, będzie służył właścicielowi przez co najmniej rok.

Obudowa wykonana z metalu. Ponieważ przekątna ekranu wynosi 7,8 cala, książka jest dość duża, nie można jej włożyć do kieszeni kurtki. Podobało mi się, jak urządzenie zachowuje się w życiu: jeśli nie dotykasz, po prostu przechodzi w tryb uśpienia, włącza się w ciągu sekundy. Tradycyjne piękne Wygaszacze ekranu są na miejscu.

Wraz z innymi żetonami zmienili coś w systemie operacyjnym. Na przykład w rogu czai się przycisk szybkiego menu: dziewięć ikon wachlarza rozlatuje się po kliknięciu punktu, możesz ponownie przypisać i robić różne rzeczy w szybki sposób. Ogólne menu, które pojawia się podczas czytania, otrzymało nowy projekt, dla jasności piękne przyciski. Światło Księżyca 2 może być ciepłe lub zimne, Stwórz własną mieszankę. Oto ciepłe podświetlenie:

Oto zimna:

Papier E Ink Carta Plus jest świetny. Zobacz, jak bukovki są wyświetlane w dzikim marcowym słońcu, czytanie jest przyjemnością. Istnieje własny system do walki z artefaktami.

Logika strony głównej pozostała taka sama: w najbardziej widocznym miejscu to, co teraz czytasz, znajduje się poniżej półki z autorami, seriami, tytułami. W menu pojawił się odtwarzacz, książka ma nawet głośnik-dlaczego, nie wiem. Może babcia umieści bajki wnukom, kto wie.

W końcu nie jest tajemnicą, to Od e-booków starsze pokolenie często zaczyna poznawać gadżety-kolega z mojej podpowiedzi kupił jeszcze pierwszą Kon-Tiki siedemdziesięcioletniej mamie i nadal okresowo mówi dziękuję. Osoba czyta, wymaga jasnego projektu książek (okładka, tytuł, wszystko w linii) i prawidłowego katalogowania. Po zapoznaniu się z aplikacjami ONYX BOOX, logiką systemu operacyjnego, łatwiej było przenieść telefon z przyciskiem na smartfon.

O formatach. Książka zjada dosłownie wszystko, ciężkie pliki PDF otwierają się szybko, w razie potrzeby możesz czytać komiksy. Podstawowa czcionka w nowym czytniku podoba mi się bardziej niż poprzednia: jest czytelna, nie powoduje chęci zamiany ani skalowania. Nieco zmienione ikony na pasku wskaźników, teraz jest również linia z szybkim dostępem do różnych funkcji-przesuń palcem od góry do dołu. Ja, jako retrograd, raczej przeciwko podobieństwu do tabletu, książka powinna pozostać książką, ale jestem pewien, że konsumenci polubią zmianę. Dzięki Wi-Fi możesz wejść na stronę, a nawet sprawdzić pocztę.

Książka ma 32 GB pamięci, wystarczy na setki (a nawet setki) książek. W przeciwieństwie do większości innych książek ONYX BOOX, nie ma tutaj obsługi kart pamięci.

Czas pracy i USB Typu C

Mówimy ONYX BOOX-mamy na myśli microUSB, tak było bardzo, bardzo długo. Z przyzwyczajenia chciałem ją podłączyć takim kablem do ładowania — ale nie, 2021-Ty również uzależnił konserwatywne marki. Brawo! Teraz możesz naładować książkę tym samym kablem co tablet, MacBook, słuchawki i kilkanaście innych rzeczy. Oznacza to, że nie musisz ciągnąć ze sobą kolejnego kabla i jest to bardzo radosne.

W sprawie czasu pracy. Jeśli używasz światła, włącz Wi-Fi, słuchaj muzyki, nie licz na miesiąc w pływaniu offline. Jeśli tylko czytasz i używasz podświetlenia w nocy-masz dużo czasu w magazynie. W ciągu tygodnia od pełnego naładowania w moim scenariuszu użycia książka usiadła o jedną trzecią, co stanowi doskonały wynik.

Werdykt

Jeśli wcześniej w wnioskach o książkach ONYX BOOX zawsze pisałem coś w stylu "Cena-jakość jest ok, ale nadal działa z projektem i działa", to w przypadku Onyx Boox Kon-Tiki 2 jest inaczej. Jest to drogie urządzenie, cena detaliczna wynosi 23 490 rubli (przypomnę, że książka jest dostarczana z okładką). Większość osób chcących odświeżyć czytelnię na lato po prostu pójdzie poszukać czegoś niedrogiego i pewnie znajdzie. Ale, jak wszędzie, na świecie są ich flagowce. A te flagowce mają swoje unikalne żetony. Kon-Tiki 2 mA USB Type-C, szkło, przyjemny szybki system operacyjny z wieloma funkcjami, wszystkożerność, długą żywotność baterii, najlepszy jak dotąd papier E Ink Carta Plus. Myślę, że kiedy książka będzie trochę tańsza i psychologiczny próg w "dwudziestu tysiącach" nie będzie naciskał, ludzie szybko kupią wszystkie Kon-Tiki 2. Książka wyszła udana, polecam zakup.

Oczywiście możesz kupić na oficjalnej stronie internetowej.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Onyx Boox Kon-Tiki Recenzja ebooka
02 / 04 / 24

Strony internetowe dla freelancerów: 9 witryn, które pomogą Ci zacząć

Na całym świecie rynek freelancerów szybko rośnie. Powody przejścia na freelancing są różne: Niezadowolenie z tradycyjnej płatnej pracy, przekwalifikowanie zawodowe, chęć znalezienia równowagi między życiem osobistym i zawodowym, doświadczenie. Przedstawiamy 9 stron internetowych dla freelancerów, które ułatwią ci wejście w tę niszę i pomogą ci zacząć.

Onyx Boox Kon-Tiki Recenzja ebooka
23 / 01 / 24

Jak znaleźć pracę dla emerytów w Europie

W dzisiejszych czasach praca zdalna stała się powszechną i popularną formą zatrudnienia. W tym artykule przyjrzymy się, jak znaleźć pracę zdalną dla emerytów w Europie.

Onyx Boox Kon-Tiki Recenzja ebooka
29 / 12 / 23

VinFast i Marubeni dadzą drugie życie akumulatorom do pojazdów elektrycznych

VinFast i Marubeni znalazły sprytny sposób na ponowne wykorzystanie starych akumulatorów do samochodów elektrycznych.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt