Recenzje na żywo na całym świecie

EUR/USD spada do najniższego poziomu od prawie 20 lat

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku

Ten ruch nie tylko zepchnął parę poniżej najniższych poziomów w maju, ale także poniżej najniższych poziomów w latach 2016-2017, co oznacza, że para EURUSD spadła do najniższego poziomu od prawie 20 lat.

Chociaż siła dolara odgrywa obecnie rolę w tym ruchu, ponieważ rośnie w stosunku do większości walut, Euro nadal walczy, ponieważ EBC pozostaje w tyle za innymi bankami centralnymi dzięki swojej polityce. Zaobserwowano większą rozbieżność między EBC i Fed, że udało się zwiększyć agresywnie stopy procentowe w ostatnim czasie, starając się powstrzymać wzrost inflacji, a jego europejski odpowiednik powinien być bardziej pasywny, ponieważ pozostaje martwić się o realne niebezpieczeństwa recesji w czasie, gdy konflikt Rosji i Ukrainy powoduje wzrost cen energii i inflacja w ogóle.

EBC znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ trzeba podnieść stopy procentowe, aby walczyć z inflacją i wspierać swoją walutę, jednocześnie utrzymując gospodarkę w tarapatach, które właśnie wyzdrowiały po 2 latach problemy związane z pandemią. Oczekuje się, że wzrost stóp EBC w najbliższej przyszłości, ale będzie to ważne, aby zobaczyć, jak rynki zareagują na protokoły z posiedzenia EBC w tym tygodniu, które zostaną opublikowane w czwartek, ponieważ wydaje się, że ogólne zaufanie do waluty na jednolitym rynku nadal spada.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
21 / 03 / 23

KIEDY ZACZĄĆ INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE?

Dla każdego, kto chce inwestować na giełdzie, jednym ze stałych pytań, które zadają jest to, ile pieniędzy mogą początkowo zainwestować na giełdzie.

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
06 / 02 / 23

Jak opracować biznesplan. Wytyczne i kroki, które należy podjąć

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zarówno ekscytujące, jak i ryzykowne. Jeśli trafność pomysłu i projektu skłania Cię do ograniczenia ryzyka, to odpowiednie przygotowanie projektu jest również podstawowym elementem zapewniającym wszelkie szanse na sukces.

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
16 / 01 / 23

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Agencja ds. Konkurencji zwraca się do Federalnego Sądu Apelacyjnego o uchylenie decyzji Sądu ds. Konkurencji odrzucającej jej pozew przeciwko przejęciu Shaw Communications przez Rogers Communications za 26 miliardów dolarów.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt