Recenzje na żywo na całym świecie

EUR/USD spada do najniższego poziomu od prawie 20 lat

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku

Ten ruch nie tylko zepchnął parę poniżej najniższych poziomów w maju, ale także poniżej najniższych poziomów w latach 2016-2017, co oznacza, że para EURUSD spadła do najniższego poziomu od prawie 20 lat.

Chociaż siła dolara odgrywa obecnie rolę w tym ruchu, ponieważ rośnie w stosunku do większości walut, Euro nadal walczy, ponieważ EBC pozostaje w tyle za innymi bankami centralnymi dzięki swojej polityce. Zaobserwowano większą rozbieżność między EBC i Fed, że udało się zwiększyć agresywnie stopy procentowe w ostatnim czasie, starając się powstrzymać wzrost inflacji, a jego europejski odpowiednik powinien być bardziej pasywny, ponieważ pozostaje martwić się o realne niebezpieczeństwa recesji w czasie, gdy konflikt Rosji i Ukrainy powoduje wzrost cen energii i inflacja w ogóle.

EBC znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ trzeba podnieść stopy procentowe, aby walczyć z inflacją i wspierać swoją walutę, jednocześnie utrzymując gospodarkę w tarapatach, które właśnie wyzdrowiały po 2 latach problemy związane z pandemią. Oczekuje się, że wzrost stóp EBC w najbliższej przyszłości, ale będzie to ważne, aby zobaczyć, jak rynki zareagują na protokoły z posiedzenia EBC w tym tygodniu, które zostaną opublikowane w czwartek, ponieważ wydaje się, że ogólne zaufanie do waluty na jednolitym rynku nadal spada.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
27 / 04 / 22

Używaj poprawnie poziomów Fibonacciego w handlu forex

Poziomy Fibonacciego lub poziomy zniesienia obliczone zgodnie z sekwencją arytmetyczną o tej samej nazwie należą do standardowych wskaźników technicznych stosowanych na rynku walutowym.

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
27 / 04 / 22

Wiadomości w dolarach rublach, co dalej z rublem?

PARIS (Reuters) – We wtorek główne europejskie giełdy odnotowały wzrost po pozytywnym zamknięciu Wall Street i mieszanych wynikach spółek, podczas gdy niepewność co do kryzysu gospodarczego i zdrowotnego w Chinach utrzymywała się. W Paryżu CAC 40 dodał 0,4% do 6

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
27 / 04 / 22

15 Analityk ceny złota mogą zatrzymać się na tych poziomach w przyszłym tygodniu

Według analityków z Wall Street, którzy wzięli udział w ankiecie, nie wiadomo, w jakim kierunku pójdą ceny złota w tym tygodniu. Nastrój analityków z Wall Street jest niezwykle niejednoznaczny

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt