Recenzje na żywo na całym świecie

EUR/USD spada do najniższego poziomu od prawie 20 lat

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku

Ten ruch nie tylko zepchnął parę poniżej najniższych poziomów w maju, ale także poniżej najniższych poziomów w latach 2016-2017, co oznacza, że para EURUSD spadła do najniższego poziomu od prawie 20 lat.

Chociaż siła dolara odgrywa obecnie rolę w tym ruchu, ponieważ rośnie w stosunku do większości walut, Euro nadal walczy, ponieważ EBC pozostaje w tyle za innymi bankami centralnymi dzięki swojej polityce. Zaobserwowano większą rozbieżność między EBC i Fed, że udało się zwiększyć agresywnie stopy procentowe w ostatnim czasie, starając się powstrzymać wzrost inflacji, a jego europejski odpowiednik powinien być bardziej pasywny, ponieważ pozostaje martwić się o realne niebezpieczeństwa recesji w czasie, gdy konflikt Rosji i Ukrainy powoduje wzrost cen energii i inflacja w ogóle.

EBC znajduje się w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ trzeba podnieść stopy procentowe, aby walczyć z inflacją i wspierać swoją walutę, jednocześnie utrzymując gospodarkę w tarapatach, które właśnie wyzdrowiały po 2 latach problemy związane z pandemią. Oczekuje się, że wzrost stóp EBC w najbliższej przyszłości, ale będzie to ważne, aby zobaczyć, jak rynki zareagują na protokoły z posiedzenia EBC w tym tygodniu, które zostaną opublikowane w czwartek, ponieważ wydaje się, że ogólne zaufanie do waluty na jednolitym rynku nadal spada.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
29 / 11 / 23

Recenzja kryptowaluty Wink

Znana jako TRONBet, kryptowaluta Wink to platforma do gier oparta na blockchainie zbudowanym na sieci TRON.

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
20 / 11 / 23

Harmony (ONE): kryptowaluta z potencjałem wzrostu

Platforma Harmony One została stworzona w celu rozwiązania krytycznych problemów ekosystemów blockchain, takich jak wolne prędkości transakcji, problemy ze skalowalnością i wysokie opłaty.

Para walutowa EUR/USD spadła do minimum od początku wieku
13 / 11 / 23

Inwestowanie w akcje spółek technologicznych: otwarcie bramy do innowacji i wzrostu

Inwestowanie w akcje spółek technologicznych staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszym świecie, w którym technologia odgrywa kluczową rolę w wielu aspektach naszego życia. Spółki technologiczne często napędzają innowacje, tworząc produkty i usługi, które zmieniają świat. W tym artykule zbadamy, dlaczego inwestowanie w akcje spółek technologicznych może być opłacalną decyzją i jakie strategie mogą pomóc w skutecznym inwestowaniu w tym sektorze.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt