Recenzje na żywo na całym świecie

Yellen powiedziała G20 o działaniach mających na celu rozwiązanie globalnego kryzysu żywnościowego

Yellen powiedziała G20

Yellen twierdzi, że G20 "działa" w celu rozwiązania globalnego kryzysu żywnościowego
Dżakarta, lipiec 16 (.). - Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen w sobotę zażądała "działania" swoich kolegów G20 zgromadzonych na indonezyjskiej wyspie Bali"w celu rozwiązania globalnego kryzysu bezpieczeństwa żywnościowego".

Wśród innych proponowanych mechanizmów wysłannik Waszyngtonu uparcie nalegał na konieczność uzgodnienia mechanizmu wprowadzenia ograniczenia ceny rosyjskiej ropy.

Środek ten, proponowany Yellen wcześniej, ma na celu "ograniczenie dochodów od machiny" prezydenta Rosji Władimira Putina i" ograniczenie wpływu wojny Rosji na ceny energii " na całym świecie.

Przedstawiciel USA odbył na marginesie zakończonego dziś spotkania ministrów finansów i prezesów banków centralnych G20 dwustronne spotkania z kolegami z Australii, Arabii Saudyjskiej, Singapuru, Turcji i RPA, powiedział Departament Skarbu USA w oświadczeniu.

W rozmowach z rówieśnikami Yellen "potępiła niesprowokowaną wojnę Rosji z Ukrainą, która wywołała globalne konsekwencje dla (łańcucha dostaw) żywności, energii i innych towarów", zauważa list.

Yellen od miesięcy opowiada się za ograniczeniem ceny rosyjskiej ropy i jest jednym z jej głównych celów podczas podróży do Azji, gdzie w tym tygodniu odwiedziła Tokio, zanim udała się na Bali.

Unia Europejska (UE) w czerwcu przyjęła szósty pakiet sankcji wobec Rosji za wtargnięcie na Ukrainę, który obejmuje embargo na rosyjską ropę naftową dostarczaną drogą morską i przewiduje wyjątki dla ropy naftowej dostarczanej rurociągiem do krajów śródlądowych, takich jak Węgry, Czechy lub Słowacja.

Rosja przekierowała znaczną część eksportu ropy naftowej i produktów naftowych do krajów Azji i Pacyfiku po inwazji na Ukrainę i sankcjach ze strony Zachodu, a Moskwa twierdzi, że ma zdolność zaspokojenia rosnącego popytu.

0 Komentarze

Zostaw komentarz

Artykuły

Ostatni posty
Yellen powiedziała G20
21 / 03 / 23

KIEDY ZACZĄĆ INWESTOWAĆ NA GIEŁDZIE?

Dla każdego, kto chce inwestować na giełdzie, jednym ze stałych pytań, które zadają jest to, ile pieniędzy mogą początkowo zainwestować na giełdzie.

Yellen powiedziała G20
06 / 02 / 23

Jak opracować biznesplan. Wytyczne i kroki, które należy podjąć

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest zarówno ekscytujące, jak i ryzykowne. Jeśli trafność pomysłu i projektu skłania Cię do ograniczenia ryzyka, to odpowiednie przygotowanie projektu jest również podstawowym elementem zapewniającym wszelkie szanse na sukces.

Yellen powiedziała G20
16 / 01 / 23

Fuzja Rogers Shaw z udziałem Québecoeur: Sąd apelacyjny próbuje odwrócić umowę

Agencja ds. Konkurencji zwraca się do Federalnego Sądu Apelacyjnego o uchylenie decyzji Sądu ds. Konkurencji odrzucającej jej pozew przeciwko przejęciu Shaw Communications przez Rogers Communications za 26 miliardów dolarów.

Zainteresowany współpracą?

Skontaktuj się z nami

Kontakt